601 548 550

olivier@szkoleniabankowe.com

a

Jak ustalić beneficjenta rzeczywistego w zagranicznych strukturach prawnych, skąd i jak pozyskać dane – źródła wiarygodnych danych w wybranych jurysdykcjach

Korzyści dla uczestników

Cel szkolenia: szkolenie ma charakter praktyczny, szczegółowy i specjalistyczny skupiając się na rozwiązaniu problemu trudności instytucji obowiązanych w dotarciu do wiarygodnych źródeł informacji i wiarygodnych dokumentów zawierających dane o beneficjentach rzeczywistych, w szczególności znajdujących się w innych jurysdykcjach niż Polska.

 

Szkolenie prezentuje przykłady zagranicznych dokumentów stanowiących źródła wiarygodnych  informacji o beneficjentach rzeczywistych, omawia specyfikę innych jurysdykcji  w tym przedmiocie oraz dostarcza metodologie postępowania przy realizacji środków bezpieczeństwa finansowego w postaci identyfikacji i weryfikacji beneficjenta rzeczywistego oraz ustalenia struktur własności i kontroli podmiotów zagranicznych. Ustalanie beneficjenta rzeczywistego w innych jurysdykcjach jest prowadzone „krok po kroku” na podstawie licznych konkretnych przykładów.

a

Warto zwrócić uwagę na

Niezwykle wysoką ocenę wartości wykonywanych przez nas szkoleń przez pracowników instytucji obowiązanych pomimo, iż są to szkolenia twarde, o charakterze prawnym.

 

PROGRAM SZKOLENIA

 1. Kim naprawdę jest beneficjent rzeczywisty?
 2. Jakich informacji o beneficjentach rzeczywistych potrzebuję, aby prawidłowo wykonać proces identyfikacji i weryfikacji?
 3. Jak uzyskać i potwierdzić wymagane informacje o beneficjentach rzeczywistych?
 4. Metody ukrywania beneficjenta rzeczywistego przez zorganizowane grupy przestępcze i nie tylko (czytaj: Klientów Twojej instytucji).
 5. Trudności w ustaleniu beneficjenta rzeczywistego w innych jurysdykcjach – jak sobie z nimi radzić.
 6. Rejestry beneficjentów rzeczywistych w UE – kto posiada, jak z niego skorzystać, jak uzyskać dostęp, jaka jest ich wiarygodność.
 7. Ustalanie beneficjenta rzeczywistego w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA).
 • „w USA jest inaczej…” – zasady prawa precedensowego w obszarze funkcjonowania podmiotów prawnych i wpływ ich zrozumienia dla procesu identyfikacji i weryfikacji beneficjenta rzeczywistego w USA.
 • wzory dokumentów urzędowych i prywatnych pozwalających na identyfikację i weryfikację beneficjenta rzeczywistego – analiza treści dokumentów – ćwiczenia.
 • ustalanie beneficjentów rzeczywistych z wykorzystaniem źródeł danych dostępnych w poszczególnych stanach – ćwiczenia.
 • ustalanie beneficjentów rzeczywistych złożonych, wielopoziomowych struktur własnościowych – ćwiczenia.
 • rodzaje formularzy wypełnianych przez podmioty prawne z USA zawierających informacje o beneficjentach rzeczywistych.
 1. Identyfikacja beneficjentów rzeczywistych w Szwajcarii.
 • źródła wiarygodnych informacji o beneficjentach rzeczywistych w Szwajcarii. Jak z nich korzystać, jaki jest zakres informacji, który możesz uzyskać.
 • źródła informacji na poziomie Konfederacji Szwajcarii oraz kantonów – jak z nich korzystać, jak pobrać właściwe dokumenty weryfikujące dane identyfikacyjne beneficjenta rzeczywistego – ćwiczenia.
 1. Identyfikacja beneficjentów rzeczywistych w Danii – ćwiczenia.
 2. Identyfikacja beneficjentów rzeczywistych na Łotwie – ćwiczenia.
 3. Identyfikacja beneficjentów rzeczywistych na Litwie- ćwiczenia.
 4. Identyfikacja beneficjentów rzeczywistych w kilkudziesięciu innych jurysdykcjach.
 5. Ustalanie beneficjentów rzeczywistych na potrzeby list sankcyjnych – ćwiczenia.